fbpx

06.11.2024 MTÜ raamatupidamine

06.11.2024 MTÜ raamatupidamine

Mittetulundusühing on suurepärane võimalus teha igasuguseid toredaid tegevusi. Selliseid, mis on lapsikud ja lõbusad või hoopiski tähtsad ja tähendusrikkad ning selliseid, kus raha ei ole üldse mitte kõige tähtsam asi. Aga ilma selleta kah ei saa. Ikka on tarvis üht-teist osta ja müüa ning siis on hea teada, et kellelt raha tuli ja kellele sai makstud ja kuipalju meil raha nüüd veel järel on. Ja see peaks olema täiesti piisav rehkendus, mis MTÜ rahaasjad korras ja klaarina hoiab…

Kuid mittetulundusühingute seaduse § 35 ütleb, et nii see asi ei lähe mitte: juhatuse ülesanne on korraldada MTÜ raamatupidamine. Ja mitte mingi lihtne kassapõhine, vaid ikka korralik, nagu tublile raamatupidamiskohustuslasele ette nähtud.

Aga mida see raamatupidamise korraldamine siis päriselt tähendab? Kas raamatupidajalt teenuse ostmine ongi juba piisav korraldustöö või peaks veel midagi teadma neist asjust?

Sellel koolitusel räägime lahti kõik olulised raamatupidamise põhimõisted. Mis on bilanss ja mille jaoks on konto? Mistarvis vajame deebetit ja kreeditit? Kuhu läheb saldo ja miks nii palju aruandeid üldse vaja on?

Kui ka Sulle tundub, et tahaksid mõista oma ülesandeid MTÜ raamatupidamise korraldamisel ning olla edaspidi pisut teadlikum raamatupidamisest saadava väärt info kasutaja, siis see koolitus on just see õige.

Aeg: 06.11.2024

Maht: 4 akadeemilist tundi

Koht: veebikeskkond Zoom

Sihtgrupp: MTÜ juhatuse liikmed, ühingu liikmed, revidendid ja teised, kes soovivad saada ülevaadet raamatupidamisest

Koolituse tulemusena:

  • tunned MTÜ raamatupidamise põhinõudeid

  • tead, millised on juhatuse ülesanded raamatupidamise korraldamisel

  • tead, millest koosneb majandusaasta aruanne

Metoodika

Koolitus sisaldab viiteid asjakohastele õigusaktidele, näiteid õigusnormide rakendamisest ning harjutusi oma organisatsioonile sobivate lähenemisviiside valikuks. Enne koolituse algust tasuks välja otsida ja üle vaadata oma MTÜ raamatupidamise sise-eeskiri ja viimane majandusaasta aruanne.

Koolitus toimub Zoom webinari keskkonnas ning osalejatel on võimalus esitada koolitajale kirjalikke küsimusi ja kommentaare. Koolitus salvestatakse ning on registreeritud osalejale järelvaadatav 72 h.

.

Ajakava ja teemad

Kellaaeg
9:45 koguneme Zoomi koolitusruumis
10:00 – 11:30
  • juhatuse kohustused raamatupidamise korraldamisel
  • MTÜ raamatupidamise põhinõuded
  • raamatupidamise sise-eeskiri
11:30-11:45 paus
11:45-13:15
  • MTÜ eripärad – liikmetelt saadud tasud, sihtfinantseerimine, annetused, toetused ja põhikirjaliste tegevustega seotud kulud
  • majandusaasta aruanne

Koolitaja

.

Maire Otsus-Carpenter on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi eriala, tal on vandeaudiitori kutse ja ta on Audiitorkogu liige. Maire on töötanud pearaamatupidaja ja audiitorina ning tema raamatupidamise, finantsanalüüsi ja finantsplaneerimise alaseid artikleid on avaldatud mitmetes raamatupidamis- ja finantsalastes väljaannetes.

Maire Otsus_Carpenter

Koolituse hind

Koolituse hind on 69 € ja koha koolitusgrupis tagab tasutud arve.

Õppijad räägivad

Klient räägib…

Klient räägib 2 …

Kohtade arv: 22 (2 vaba kohta)
Lisa kalendrisse

Title

Go to Top